6.Útěk druhá část + část 7. kapitoly

12. května 2012 v 16:45 | Karla de E-mentalist |  Prokletí luny

Anně se Christopherův plán ani trochu nelíbil a muži za oknem zdřejmě taky ne.

"Zní to až příliš jednoduše." kroutil stále hlavou.

"A jednoduché to rozhodně nebude."Přidala se i ona.

Všichni tři od sebe byli odděleni. Guardian seděl za mřížemi okna, a Christophera zase Anna zavřela do druhé půlky místnosti. Samantha, stále v tranzu seděla na posteli a zírala na cizince s otevřenou pusou.Christopher Anně vysvětlil, že v změněném stavu vědomí člověk uvažuje ůplně jinak, je podajnější, ale dělá to co chce, bez zábran. Vlastně se nebylo čemu divit. Mladik byl totiž až nezvikle krásný. Do poměnkových, chladných očí mu padaly uhlově černé leské vlasy. Tvář byla dokonálá bledá, jako stěna ale přeso tak neuvěřitelně živá. Anna si uvědomila, že stejně jako ona měl špičaté uši. Je také s Epiru? Juak se potom seznámil s Christopherem.

"Nemáme na vybranou, až se Samantha probere začínáme."

"Proč to neurychlíš."zeptal se Guardian.

"Čím dýl bude bez bolesti tím líp."Jen přikývl a obrátil se na mladou dívku.Zamračil se.

"Proč se na mě stále dívá?"

"Myslím že jí tak trochu děsíš."odpověděl pobaveně muž.

"Proč?"

"Kdyby jsi se někdy usmál, taky by tě to nezabilo."

"Nemám k tomu důvod."

Samantha se náhle pohnula.Když se Samantha plně vrátila spátky, věci se daly do bohybu. Byla neuvěřitelně zmatená. Copak se za tu krátkou dobu toho sketečně mohlo tolik stát. Děsil jí ten noví příchozí, ale zároveň na něm bylo něco, co jí velmi zaujalo. Vypadal jako nějaká nadpozemská bytost, jako anděl. Také nemohla uvěřit tomu co se mělo za chvíli stát.Je to vůbec možné.. ona půjde ven, opustí tuto místnost po těch dlouhých letech, co tu strávila. Bude volná. Usmála se nad tou představou. Už úplně zapoměla na svou bolest, už jí neděsilo to co příjde v noci. Bylo to ještě daleko. Teť je tady a musí jednat. Musí napomoct k tomuto velkému ůtěku.

Anna otevřela dveře a zvolala do temné chodby.

"Haloo! Je tu někdo? Potřebujeme pomoct... No tak prosím ..."

Přiřítili se dva mladíci.

"Co se dějě madam?"

"Musíte to vydět.. ona ho kousla .. U všech Gardů, co budeme dělat?"

Zatáhla je dovnitř kde už čekal Christopher a oba praštil kovovím svícnem do hlavy.Skáceli se na zem. Potom si oblékl obečení jednoho z nich,a do druhého zabalil děvče. Měli u sebe jen dva meče jeden si vzal on a jeden hodil Epiřance. Oba dva se umyli, aba vypadali co nejvíce přirozeně, a zamkli vojáky jejich vlastními klíči. Guardian zatím se svím koněm čekal před bránou. Anna je vedla zadním vchodem rovnou ven. Uvázala si do vlasů šátek aby nikdo nepoznal její původ. Procházeli horní částí vězení když se Christopher zastavil. Pohlédl do jedné cel.Měla čtyři obyvatele. Těhotnou ženu.. jednu Epiřanku zdřemě otrokyni která se snažila utéct a dvě malé děti. Sotva pětiletého chlapce a desetiletou slepou dívenku. Byli to míšenci.Došlo mu, že krásná žena je jejich matka. Paní přišli jsme vám pomoct. Žena přešla k mřížim a upřela na něj své smaragdové uči. "

Mě už nikdo nepomůže, leda, by jste mohli odvést mé děti."

"Odvedeme, ale vás všechny." Zámek cvaknul a dveře se odevřeli. Anna už na ně s popředí naléhala ať si pospíší. Sedmičlená skupinka se znovu rozeběhla. Samanthu začínaly zrazovat nohy.. jizvy ještě nebylz ůplně zacelené. Christopher jí vzal do nárudčí a utíkaly dál. Zmírnily krok, když procházaly bránou kolem stráží.

"Kdo jse?" zaptal se voják.

Christopher, který teť vypadal jako jeden znich ukázal na Annu.

"Toto je lady Alania.. měla audienci u krále vede malí sirodčinec ve svém pansví."

"Muži byli v rospacích tak se raději uklonily a nechli je projít. Prošli nádvořím i městem a venku už je čekal Guardian se čtyřmi konmi.Každý čekal na svého pána. Na jednom seděl Guardian, ten byl uhlově černý s pronikavě modrýma učima. Samanthu však nejvíc okouzlil však nejvíce okouzlila mohutná ryzavá klisna s dlouhou vlnitou hřívou, jí spadala do valkých zalených očích plných nevýdané něhy. Christopher se na ní s usměvem podíval.

"Toto je Angela Samantho moje dlouhá přítelkyně."

Přišel až kní a dívka jí ručkou pohladila po Samethovích nozdrách. Byla jako u vytržení, svět kolem ní se tolik rozšířil. Muž jí vysadil klisně na holá záda. A pohladil jí po krku. Samantha se rozhlédla kolem sebe a spatříla i ostatní výtat se se svímí zvířecími partnery. Věděla že tito rouvínští koně se rodí společně se spími pány vyrustájí s nimi a jejich pouto je velmi silné. Nerozdělí se do konce života. Věděla, že někde žije i její spřízněná duše a až nadejde správný čas spojí se s ním. Nato Guardian zahláholi že by měli vyrazit, dohnat tak jeho družinu. Tak tedy vyrazili.

7. Tváří v tvář

Oliwer se se svou zajatkyní utábořil uprostřed lesa. Celí den na kohosi čekali, zjistil že ta žena pochází Imaronu, alespoň její vzhled tomu napovídal. Byla nebývale krásná, rudé vlasy jí splívali na ramena a oči měla pronikavě šedé. Oliwer odhadl, že jí může být kolem dvecetipěti let. Trochu ho to vyvádělo z míry, věděl totiž že Imaroné byli vždy nepřátelé Rowenského království a úzce spolupracovali s psanci. Nikdy však neubližovali neviným lidem, jejich hlavní záměr byl sesadit krále. K večeru přijela jakási sedmičlená skupinka. Vypadala velmi zvláštně, skoro jako , nějací vězňové, či otroci. Pak ale jednoho z nich poznal, byl to on.. Spasitel.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Venea Venea | 12. května 2012 v 17:47 | Reagovat

Úplně kouzelný !:)
Oliwer'))
A Alania ! :)
Moc krásná kapitola!

2 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 12. května 2012 v 22:09 | Reagovat

vau, je to krásne... pekne napísané, páči sa mi ako sa Christopher zachoval k matke a jej deťom :D nádhera :D

3 Karla de E-mentalist Karla de E-mentalist | 13. května 2012 v 15:07 | Reagovat

Děkuji mnohokrát a omlouvám se za chyby.. budou opraveny... :-P  :-D

4 Mei-riefel Mei-riefel | 13. května 2012 v 20:00 | Reagovat

to je tak nádheerný, boží :)) a teda sem se zas dočkala Oliwera, tam skoro nebyl ! :DDD neva, neboj se já si počkám ! :P :D :))

5 Karla de E-mentalis Karla de E-mentalis | Web | 14. května 2012 v 5:36 | Reagovat

Děkuji... :-D  :-D  :-P

6 Kate Kate | Web | 9. srpna 2012 v 21:18 | Reagovat

Krásně napsané. :) Je to hodně zajímavé :) všechny ty neznámé postavy... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama