13. Sobec

8. července 2012 v 13:05 | Karla de E-mentalist |  Prokletí lunyŽeny s dětmi se pustily do rozdělávání ohně, protože se rychle stmívalo. Guardian zacvakl zámek a zcela vyčerpaný se opřel o dveře vozu. Byla již naprostá tma a kousek od něj plápolal veliký oheň. Úkol splněn, vlkodlak je uvnitř. Pomyslel si a svezl se na zem, Anna mu hodila čutoru. Vděčně přikývl a začal pomalu polykat chladnou tekutinu. Potom vstal a obešel povoz, aby nahlédl dovnitř. Netvor ležel na podlaze, mohutnou hlavu měl položenou na tlapách. Plameny na něj vrhaly rozmanité stíny. Mladík nevěděl, zda už se plně probral z hypnózy, ale vzhledem k tomu, že už uběhla nějaká ta chvíle od jeho dopadení, usoudil, že ano. Jeho dříve sněhobílá srst nyní zaprášená, tak že byla spíše šedá a blankytně modré oči upírající do země, mu propůjčovaly zdánlivě nevinný vzhled. Trhl sebou, když se někdo lehce dotkl jeho ramene a tím ho vytrhl z myšlenek.

"Krásná že?" zašeptal hlas za ním, poznal v něm Annu.

"Děsivě…" Vydechl.

"Něco ti povím i samotný princ se na ní chodil každý úplněk dívat, něco ho na ní přitahovalo, možná k ní i cosi cítil…" Guardianovi se v očích zablesklo.

"Znal jí i jako člověka, jako dívku."

"Ne." Guardianovi bylo všechno jasné.

"No jistě, chodil se na ní dívat, jen jako na zvířátko. Byla to pro něj pouze dobrá zábava, nic jiného." Řekl, tak chladně, až to Anně vzalo dech.

"Tak to není…"

"Proč se jí tedy nepokusil pomoct?" Nadhodil právě přicházející Christopher.

Vlasy, vždy upraveně sčesané, se po dešti rozcuchaly a vítr proháněl zlaté kadeře do všech stran. Měl podmračený výraz. Namísto jeho obvyklé, přitažlivé, ale trochu arogantní eleganci genia, nyní působil spíše směšně.

"Věci jsou složitější, než se na první pohled zdá." Vypravila ze sebe Epiřanka.

"Nebylo to jednoduché, ale já to dokázal." Opáčil, a hrdě zvedl bradu.

"A to měl jako zabýt vlastního otce."

"Ano!" vykřikli oba.

"Zachránil by tím život stovkám lidí." Dodal ještě Christopher.

Anna byla v koncích, cítila, že je proti nim v menšině, neměla ráda, když si někdo myslí, že jeho pravda je lepší než ta její, proto udělala zoufalý krok:

"Jsi tak sobecký." Vmetla mu do očí. Spasitel zůstal stát jako přimražený. Rysy mu povolily, vypadal, že se každou chvíli zhroutí. Oči se mu začaly zaplavovat slzami.

Anna šokovaná, jak dvěma slovy dokáže člověku ublížit, neviděla jiné východisko. Narovnala se, otočila se na podpatku a odkráčela pryč, ještě přitom do něj ramenem vrazila. Guardian to celé smutně sledoval, věděl, že Anna nemohla ani tušit, jam tím ublíží. Bohužel nemohl příteli nijak pomoci. Tiše se odplížil k ohni. Sedl si na deku vedle Marie. "Měla by si zajít za Christopherem." Pošeptal jí do ucha, prohnula se v zádech a podívala se mu do očí. V tom okamžiku jí došlo, co se stalo. Přikývla, a pomalu odkráčela směrem ke kleci. Zahlédla temnou siluetu sedící na spadlém stromu. Posadila se vedle něj a tiše a hleděla na něho lesklou, ohněm ozařovanou tvář. Pravidelně se otřásal potlačovanými vzlyky a hleděl do prázdna.

"Proč si přišla?" zachroptěl, ale pohled jí nevěnoval. Následovalo dlouhé ticho. Marie pohlédla k nebi, tvář jí ozářila luna, dnes byla tak jasná, že zakryla svit hvězd.

"Na to, jaká byla bouřka, je nebe jasné, nemyslíš."

"Chm…"

"Je ti teď lépe, když si ho zabyl, ulevilo se ti?"

"Jen na chvíli, potom se ucítil prázdno."

"Měl si na nás počkat Droversone."

"Já vím."řekl, přesto se však stále díval do temnoty noci.

"Mrzí mě, to." Řekla upřímně. Konečně na ní pohlédl.

"Nestojím o něčí lítost, řekla pravdu." Řekl s posledními slzami v očích.

"Nemůžeš za to, co se stalo, proč se stále tak ničíš Droversone." Namítla okamžitě. Na prázdno polkl.
"Jsem sobec."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mei-riefel Mei-riefel | 14. července 2012 v 15:30 | Reagovat

krásný :))

2 Carla de E-mentalist Carla de E-mentalist | 14. července 2012 v 16:59 | Reagovat

Děkuji mnohokrát :

3 Yasemin Other Van de Notte Yasemin Other Van de Notte | E-mail | Web | 14. července 2012 v 19:58 | Reagovat

je to naprosto nádherné :D

4 Carla de E-mentalist Carla de E-mentalist | 14. července 2012 v 20:45 | Reagovat

Jsem ráda že se vám to líbí :)

5 Kate Kate | Web | 9. srpna 2012 v 22:35 | Reagovat

Jdu dál, docházejí mi slova. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama